Išleistas  laikraščio „Vilties Šaltinis“ 20 numeris! 

20 0000

Gyvenimas su vaikais: vakaro išdaigos (aut. Džonas Rozemondas)

(straipsnis iš laikraščio „Vilties Šaltinis Nr. 20)

Straipsnyje pateikiamas knygų autoriaus, šeimų konsultanto Džono Rozemondo atsakymas į vienos mamos klausimą vaikų auklėjimo tema.

Klausimas: Jau kitą mėnesį mano dvyniams berniukams sueis treji metai. Miega jie abu tame pačiame kambaryje. Neseniai mažyliai pradėjo išlipinėti iš savo lovelių (abu kartu, nors, atrodo, vienas yra vadeiva). Kiekvieną vakarą jie vis išlipa ir išlipa, ir tai tęsiasi apie porą valandų. Šitaip jie sukelia nemažai triukšmo, nes krizena ir bėgioja, kai bandau pavyti. Stengdamiesi pabėgti jie lenktyniauja ir dar labiau įsiaudrina. Nebežinau, ką ir daryti. Kaip suprantu, tai, ką aš dabar darau, yra neveiksminga. Padėkite!

Atsakymas: Jie tikrai jus perprato, ar ne? Išsiropštę iš lovos, dvyniai berniukiškai triukšmauja, tada jūs rūsčiai atžingsniuojate iš koridoriaus, o šie krykštaudami išsibėgioja. Šiaip ne taip suvarote juos atgal į lovą ir išeinate iš kambario (lažinuosi, kad apiberiate juos daugybe tuščių grasinimų), o šie vėl pradeda viską iš naujo. Tai lyg koks pasisportavimas. Problema, matyt, yra ta, kad jie neblogai pasilinksmina, o jūs neabejotinai – ne.

Deja, pati sau tapote blogiausiu priešu. Jūsų vaikučiai meta masalą, o būdama pareiginga žuvimi, užkimbate. Jie jus palaiko ant kabliuko,o paskui paleidžia. Tada meta masalą vėl, ir jūs užkimbate dar kartą, ir tai tarp jūsų vis kartojasi ir kartojasi. Jums reikia išsiaiškinti, kaip tai išspręsti, kad nebebūtumėte suviliota užkibti ant kabliuko. Pateiksiu jums keletą patarimų.

Pirmas patarimas

Tiesiog ignoruokite juos! Jei jums tai skamba keistai, galiu beveik garantuoti, kad jau pirmą kartą išmėginant šią strategiją, jei jūs nereaguosite, berniukų vakarinis žvejybos žaidimas truks ne ilgiau kaip valandą. Nes dabar tai trunka dvi! Galėčiau lažintis, kad jei nekreipsite dėmesio į tai dvi savaites, jų žvejyba neužtruks net ir vienos valandos per vakarą. Problema pati savaime išnyks. Be to, ar bus koks smagumas išsiropšti iš lovos ir berniukiškai patriukšmauti, jei pasipiktinusi mama neatžingsniuos iš koridoriaus? Tikrai ne. Ir atvirkščiai, jei ir toliau žingsniuosit pasipiktinusi koridoriumi, prognozuoju, kad šis žaidimas kartosis dar pusę metų, kol  galų gale jus išves iš proto!

Antras patarimas

Aptverkite berniukų lovas tvorele. Nupirkite vartelius arba paprašykite, kad juos padarytų jūsų vyras: perpjautų vaikiškas dureles į dvi dalis ir įstatytų vieną dalį vartelių vietoje. Įtaisykite užraktėlį ar kabliuką. Paguldykite juos į lovas, paskaitykite jiems kokį nors vaikišką pasakojimą, pabučiuokite ir paglostykite. Tuomet uždarykite ir užkabinkite vartelius, palinkėkite: „Gero vakaro, berniukai!“ ir išeikite iš kambario. Galiu jus patikinti, kad atskyrus kiekvieną už pusinių durų aukščio vartelių nuo brolio dvynio, bedūkstant neįvyks jokių nelaimingų atsitikimų. Tegul iki valiai berniukiškai prisitriukšmavę, vaikai suminga jiems atitvertoje kambario dalyje.

Jei laikysitės šių dviejų patarimų, spėju, kad šis vaikiškas šėlimas išsisems per porą savaičių. Tai truks kur kas mažiau laiko, nei įmanoma būtų įveikti savo vyro blogus įpročius, ar ne? (Visi žmonės turi blogų įpročių, nesvarbu, kiek kam metų, šelmiškumas išlieka mumyse, priešingu atveju, mes tampame mirtinomis nuobodybėmis.)
Užtikrinu, jūs sugebėsite tai padaryti!